ČFL no.5 Aš - report

19.10.2011 19:42

Neděle 16.10.2011 byla dějištěm finálového závodu Spoke České 4X ligy v Aši, závodů horských kol v disciplíně fourcross.

Sportovní areál Vrch v Aši přivítal třicítku závodníků vyznávajících extrémní disciplínu horských kol v areálu lyžařské tratě. Závod byl uspořádán až v tomto pozdním termínu, protože v srpnu ukradl neznámý vandal startovací zařízení z tratě. Pořadateli tímto vznikla škoda sto tisíc korun.

Závodilo se ve třech kategoriích a to v kategorii do 16 let, v Hobby kategorii a v kategorii Elite.

Závod byl bohužel poznamenán vážnou nehodou Petra Fuchse, závodníka z Ostrova nad Ohří, který upadl na 12 metrovém skoku tak nešťastně, že musel být transportován do Plzeňské nemocnice s podezřením na krvácení do mozku. Závod tak byl minimálně na dvě hodiny přerušen.

Z plzeňských závodníků se nejvíce dařilo Oldřichu Faiferovi, který obsadil v Hobby kategorii třetí místo.

Po skončení závodu proběhlo vyhlášení výsledků závodu a též vyhlášení nejlepších závodníků celého seriálu.